Logo    WBTechnika
 ul. Balcerskiego 18 D / 4
  80-299 Gdańsk
Telefony :
 501 559 772
 58 55 27 888
biuro@odnawianie.pl

Strona główna Inni wykonawcy w Polsce

,Renobad Szwajcaria


Technologia THS została stworzona do profesjonalnego odnawiania powierzchni urządzeń sanitarnych oraz płytek ceramicznych. Powstała w roku 1991 w Szwajcarii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu można mieć pewność, że odnowienie powierzchni w tym systemie jest trwałe a użytkowanie bezproblemowe.

Każda wanna po długim użytkowaniu staje się matowa i często porowata. Jest to normalne zjawisko, które występuje po kilku, kilkunastu latach użytkowania. Utrzymanie czystości takiej wanny jest bardzo trudne i wyjątkowo pracochłonne. Wanna zatem musi być poddana renowacji lub wymieniona.

Istotą technologii THS jest odnawianie wanien, brodzików, umywalek bez konieczności ich demontażu, rozłączania i przemieszczania. Po wyczyszczeniu powierzchni wodą z dodatkiem specjalnego preparatu nakłada się 3 warstwy produktów. Dwie pierwsze, czyli specjalny materiał łączący (sczepny) i warstwa żywiczna reagują ze sobą. Proces ten jest przyspieszany przez nagrzewanie. W ten sposób nakładany materiał zasieciowuje się w najdrobniejszych nierównościach podłoża, dzięki czemu uzyskana przyczepność jest bardzo duża.

Na tyle duża, że na trwałość nałożonej powłoki dajemy 5-letnią gwarancję!

Poprzez nałożenie trzeciej warstwy - powierzchniowego zabezpieczenia uzyskuje się długą żywotność wykonanej powłoki THS. Warstwa tworzywa staje się przez to wyjątkowo trwała i uzyskuje wspaniały połysk. Tak wykonaną powierzchnię można od razu użytkować.

Odnawianie wanny w technologii THS trwa 7 godzin, po upływie których można jej natychmiast używać. Prace odbywają się technologią bezpyłową, ograniczają wyłącznie do łazienki. Nie ma kurzu, brudu, uciążliwych zapachów. Koszt renowacji wanny nie dłuższej niż 150 cm (najczęściej spotykane) wynosi 650 zł.

Dlaczego poddawać wannę renowacji zamiast wyrzucić i wstawić nową, którą można kupić za mniej niż 650 zł?

Jest prawdą, że można kupić nową wanną za niecałe 300 zł, lecz są to niestety wanny bardzo kiepskiej jakości. Cienka blacha i cienka warstwa akrylu powodują odpryski emalii lub pęknięcia akrylu nawet przy niezbyt mocnym uderzeniu. Wystarczy niekiedy upadek pojemnika z szamponem lub słuchawki prysznica.

Ale bardzo często są Państwo posiadaczami wanny żeliwnej, o doskonałych właściwościach termicznych i akustycznych. Czy naprawdę warto ją wyrzucać tylko dlatego, że straciła połysk? Nowa wanna żeliwna to wydatek rzędu 2000 zł lub więcej. Czy to nie daje do myślenia? Wymiana wanny obudowanej kafelkami trwa z reguły kilka dni. Bardzo często trzeba wymienić lub uzupełnić uszkodzone kafelki - nie zawsze można kupić pasujące kolorystycznie i wymiarowo płytki, nie zawsze można nabyć wannę pasującą wymiarami w miejsce starej. Niekiedy jest to wręcz niemożliwe.
Teraz proszę policzyć. Koszt wyjęcia i wyniesienia starej wanny. Koszt nabycia oraz transportu nowej wanny, przelewu, odpływu i często nowej baterii wannowej. Koszt montażu wanny, przelewu, odpływu, baterii. Koszt wymiany części płytek ceramicznych. Doliczyć czas stracony na zorganizowanie i dopilnowanie tego wszystkiego. Oraz na posprzątanie.

Czy nie można wanny po prostu pomalować farbą/emalią dostępną w handlu?

Można. Ale trwałość takiego zabiegu będzie niewielka. Niekiedy już po kilku dniach nałożona powłoka zacznie odpadać.
Na tym polega podstawowy problem przy renowacji wanny. Aby tego uniknąć, w dotychczasowych technologiach odnawiania powierzchni, które można porównać do zwykłej malarskiej techniki powlekania, najpierw należy wytworzyć szorstką powierzchnię, by zwiększyć mechaniczną przyczepność powłoki. Robi się to poprzez szlifowanie emalii na wannie. Nałożenie powłoki polega na położeniu kilku warstw lakieru na bazie żywic zwykle epoksydowych lub poliuretanowych.
Czas nakładania takiej powłoki wynosi kilka godzin, przy czym konieczny jest kilkudniowy okres (5-7 dni) wysychania powłoki. W tym czasie nie można korzystać z odnawianych urządzeń a zapach emitowany przez wysychającą powłokę jest dość intensywny. Gwarancja na taką usługę nie przekracza jednego roku.

Różnice pomiędzy technologią THS a innymi metodami odnawiania powierzchni są tak duże, że nie rekompensuje ich nawet niższa cena takiej usługi. Najlepszym rozwiązaniem Państwa problemu jest skorzystanie z profesjonalnych usług specjalistów THS.
Copyright © 2017-18 WBTechnika

Strona głowna